Ten czasy, gdy jednym ze stałych elementów bezwzględnie koniecznych i wręcz wymaganych, jako stały element wyposażenia naszych mieszkań i domów były wielkie i nierzadko także i ciężkie głośniki kolumnowe podłączone do wieży stojącej na meblach, dawno już minęły. Minęły zapewne bezpowrotnie.

Został ten sprzęt wyparty najpierw przez miniwieże, a następnie przenośne głośniki odtwarzające muzykę przekazywaną z najróżniejszych przekaźników. Jednakże, jak się okazuje nie tak rzadko wracamy do rozwiązań już sprawdzonych, a mianowicie miniwież i takowy sprzęt nabywamy do własnego domu.

Najnowsze, nowoczesne technologiczne propozycje i rozwiązania, dają nam bez wątpienia, możliwość cieszenia się i wykorzystywania sprzętu grającego, przysłowiowej „miniwieży”, która jest sprzętem o bądź co bądź niewielkich rozmiarach. Pomimo, iż rozmiar może jest niewielki, jednakże otrzymujemy w pakiecie możliwość delektowania się pięknym, wręcz spektakularnym dźwiękiem i to na pewno należy do bardzo ważnych cech takowego sprzętu.

Rozmiarowo małe, zarówno głośniki jak i inne elementy składowe miniwieży, są stałym elementem ofert wszystkich sklepów, które zajmują się sprzedażą sprzętu Hi-Fi. Można je uznać za pewnego rodzaju, symbole naszych zmiennych i odkrywczych czasów.

Są następstwem technologicznego rozwoju i jednocześnie stanowią element wyposażenia stosunkowo wielu wnętrz. Jaką miniwieżę należy kupić? Najważniejszym, na co zwrócić musimy swoją uwagę, jest jakość dźwięku, jaki jest przypisany do każdego egzemplarza.

Kupujemy przecież miniwieżę po to, aby móc słuchać i odtwarzać muzykę, więc powinna ona nadawać się do tego właśnie celu.