Od długiego czasu, można by rzec, że od zawsze, podlegamy wpływom mody. Jej trendy i tendencje wdzierają się do najróżniejszych stref naszego życia i w ten sposób kształtują naszą rzeczywistość. Ewoluujemy my sami i wszystko co nas otacza. Wspomniana tendencja dotyczy także i sprzętu HiFi. Gdy cofniemy się w przeszłość przypomnimy sobie, że jeszcze kilkanaście lat temu bardzo znaczące miejsce w naszych domach zajmowały gramofony.

Były one wręcz podstawowym elementem wyposażenia każdego wnętrza, pozwalającym na delektowanie się odsłuchiwaną muzyką. Stanowiły także element zdobiący dane pomieszczenie. Nadszedł jednakże czas, gdy nowoczesne rozwiązania, pojawiające się także w strefie audio, w sposób znaczący wyparły gramofony. Popadły one w pewnego rodzaju „niełaskę” i zostały zastąpione przez cyfrowe odtwarzacze dźwięku. Jednakże przecież czasy się ciągle zmieniają, a my ponownie potrafimy docenić rozwiązania już wcześniej istniejące.

Podchodzimy do nich w sposób po części sentymentalny, doceniając jednakże ich specyfikę. Wychodząc naprzeciw naszym potrzebom wiele firm podjęło decyzję o wznowieniu produkcji gramofonów. Oczywiście różnią się one od tych przestarzałych modeli. Są nowoczesne, a zastosowane w nich rozwiązania pozwalają na uzyskanie bardzo dobrej jakości dźwięku. Jednakże dobry gramofon to nie tylko jego parametry techniczne, które oczywiście mają największe znaczenie.

To także i wizualna estetyka całego sprzętu, która jest także na bardzo wysokim poziomie. Nie zapominajmy także o nowoczesności, czyli portowi USB, który w ewidentny sposób wychodzi na naprzeciw klienowi, jego oczekiwaniom i stanowi dopełnienie całości.