Soundbar to pojęcie obijające się nam czasami o uszy, jednakże nie dla każdego jasne i czytelne. Postarajmy się więc w pierwszej kolejności przybliżyć je sobie.

Cóż więc to takiego soundbar? Soundbar to tak naprawdę przystawka, która jest kompatybilna z telewizorem i znajduje się najczęściej w jego pobliżu. Umieszczamy ją pod lub nad ekranem naszego telewizora i dzięki temu uzyskujemy bardzo dobrą jakość dźwięku telewizyjnego.

Dokładniej rzecz ujmując, jest to system audio, uważany za zintegrowany, który nie wymaga od użytkownika wiedzy w kwestii dobrego i właściwego rozmieszczenia poszczególnych elementów domowego nagłośnienia. Ponieważ w swoich wielkościowych parametrach zajmuje on o wiele mniej miejsca aniżeli zestawy kina domowego, dlatego też jest bardzo lubianym elementem naszej przestrzeni audio.

Soundbary możemy oczywiście skategoryzować i podzielić na grupy. Pierwszym rodzajem są proste soundbary, zaś drugie to soundbary zagięte, których przeznaczeniem jest współdziałanie z telewizorami wyposażonymi w zagięty ekran.

W wnętrzu całego urządzenia wbudowano kilka głośników, od 2 aż do 12. Ich różnorodne położenie, a także i kąt nachylenia, pozwalają na osiągnięcie pięknej barwy i czystego, wyraźnego dźwięku, a także i stworzenie wrażenia dźwięku przestrzennego.

Maksymalna funkcjonalność, połączona z prostotą obsługi czyni z soundbarów produkt naprawdę atrakcyjny i kuszący. Stanowi alternatywę dla innego rodzaju nagłośnienia, pozwalając się cieszyć bardzo dobrym efektem końcowym.