Jednym z elementów, które działają według wspomnianej już wcześniej zasady, zasady dotyczącej ciągłych innowacji, są dostępne na rynku przetworniki C/A. Co to takiego? Przetwornik w skrócie zwany C/A to nic innego jak cyfrowo – analogowy, elektroniczny przyrząd, którego przeznaczeniem jest przetwarzanie sygnału cyfrowego na analogowy. Jego działanie, można nazwać skomplikowanym, szczególnie dla laików.

Jednakże wydaje się, że podstawowy poziom wiedzy na temat przetworników C/A będzie wystarczającym. Sięgnijmy więc po takowe, podstawowe informacje na temat przetworników C/A. Jest to przetwornik mający jedno wyjście, jednocześnie został wyposażony w kilka wejść i to jest jego charakterystyczną cechą.

Właśnie takie rozwiązanie daje możliwość przetwarzania sygnału cyfrowego, pochodzącego z różnych nośników. Bardzo szerokie stosowanie przetwornika typu C/A jest zauważalne zarówno w odtwarzaczach audio jak i jakimkolwiek sprzęcie video. Pozwala nie tylko na przekonwertowanie cyfrowych, muzycznych plików, ale także i filmowych, na wersje analogowe.

Skutkuje to tym, że mamy możliwość obejrzenia danego filmu oraz posłuchania nagranej wcześniej muzyki. Należy jednakże pamiętać, iż cechą charakterystyczną i ważną w aspekcie przetworników C/A, jest fakt, iż zmniejszenie toru, po którym następuje przepływ analogowy, bezpośrednio wpływa na zmniejszenie ilości zakłóceń oraz szumów. To właśnie wspomniane szumy i zakłócenia mają wpływ na obniżenie jakości przetwarzanego dźwięku.

Z tego powodu polecany jest zakup najnowocześniejszego rozwiązania w tematyce przetworników C/A, tak abyśmy mogli w pełni delektować się odtwarzanymi dźwiękami.