Gdy rozglądamy się po rynku zajmującym się handlem sprzętem Hi Fi, zauważamy mnogość produktów dotyczącą każdej z kategorii proponowanego tam sprzętu. Stajemy nierzadko przed trudnym wyborem i sami nie wiemy, która z propozycji jest właściwa i dla nas najlepsza.

Jednakże są poszczególne sprzęty, elementy, które nie przemijają niezauważone. Nie sposób, choć przez chwilę się przy nich nie zatrzymać.

Nie chodzi tutaj o ich aspekt wizualny, choć takowy jest przecież także i ważny, ale o to, co mają w przysłowiowym „środku”. Jednym z takich sprzętów jest Rotel RA-11.

Rotel RA-11 to niewielki pod względem swoich rozmiarów rodzaj wzmacniaczy. Jego stosunkowo niewielka obudowa została w całości wykonana z metalu.

Także jej przedni panel ma takowy design, a jego wykończenie polegające na przykręceniu do obudowy czterema, widocznymi śrubami, ma nasuwać skojarzenie i porównanie do sprzętu profesjonalnego. Rotel RA-11 jest sprzętem nowoczesnym, a wspomniana nowoczesność widoczna jest dzięki mikroprocesowemu sterowaniu połączonemu z dużym, centralnie rozmieszczonym wyświetlaczem.

Matryca jasna i mleczna jest bardzo pojemna a brzmieniowa, pierwszorzędna liniowość, będąca podstawą brzmienia zachwyca wszystkich użytkowników wzmacniacza Rotel RA-11. Nie jest to więc wzmacniacz, który na rynku audio przeszedl jako sprzęt niezauważony.

Dzięki swoim mozliwościom, a także i atrakcyjnemu wyglądowi zajmuje bardzo poczytne miejsce w rankingu wzmacniaczy.
.